Latviski По русски English Lietuvių 

                     
Interjera dizainere

Ilze Brante

Tālr. 20371263, 29435560

e-pasts: ilze@intaramebeles.lv

 

  Daudzu cilvēku prātus nodarbina jautājums par interjera dizainera pakalpojumu izmantošanu. Cilvēki vēlas uzlabot savu apkārtējo vidi - gan dzīvojamo, gan darba, gan atpūtas un izklaides vidi. Cilvēki meklē šo iespēju sadarboties ar interjera dizaineru, taču bieži vien klients nesaprot, cik šī sadarbība izmaksās. Šajā brīdī rodas jautājums - nolīgt interjera dizaineri vai tomēr visu spēšu izdarīt pats? Katrs gadījums ir individuāls, un par cenu ir iespējams vienoties.

Interjera dizainerim uzsākot jaunu projektu ir jāsastopas ar šādiem specifiskiem jautājumiem - veiksmīgāka telpu plānojuma izveide vai telpu pārplānošana, ergonomika un citi tehniskie jautājumi, kas saistīti ar patīkamas telpas un mēbeļu projektēšanu. 

 Klientam svarīgi saprast, pirms dodas pie interjera dizainera - ko Jūs vēlaties saņemt no dizainera:
• Praktisku padomu konsultāciju,
• Palīdzības meklējumi telpu iekārtojuma stila jautājumos,
• Vēlme veidot sadarbību ar dizaineri - kopīgi īstenojot sapni par savu sapņu mājokli, uzticot profesionālim projekta izstrādi.

   Ja klientam izveidojas laba savstarpējā saikne ar interjera dizaineru, tad rezultāts ir garantēts. Interjera dizainerim ir nepieciešams izzināt klienta vēlmes, stilu, krāsu izjūtu, gaumi. Uz šiem un vēl citiem svarīgiem jautājumiem nav iespējams rast atbildi vienā tikšanās reizē. Interjera dizaineram rodas ļoti ciešs kontakts ar klientu visā sadarbības laikā, kamēr projekts ir pabeigts. Ir jābūt atklātiem vienam pret otru - jāsaka, kas patīk, kas nepatīk, jo tikai atklāti runājot un pasakot savas domas, izjūtas mēs varam nonākt līdz vēlamajam efektam, vai pat iegūt labāku rezultātu nekā klients ir iedomājies sākotnēji.

  Lielas priekšrocības dod tas, ka mēs paši Latvijā varam izgatavot kvalitatīvas mēbeles, kuras tiek ražotas pēc individuāliem projektiem un par pieejamām cenām. Šādos gadījumos ir iespējams izveidot interjeru, kurš ir pilnībā saskaņots ar interjera krāsu gammu un stilu, pats galvenais - saskaņotām mēbelēm ar nepieciešamajiem telpu izmēriem.

Par cik mūsdienu dzīves ritms ir ļoti straujš un klientam nav laika pašam doties uz dažādiem veikaliem un meklēt nepieciešamās interjera lietas, interjera dizaineris ir tas cilvēks, kurš atvieglo klienta rūpes par sava mājokļa iekārtošanu. Parasti tas notiek tā, ka ar klientu ir izrunāti dažādi jautājumi - ko viņš vēlas, kādā stilā, tad dizaineris dodas „izlūkos" uz dažādiem veikaliem. Kad ir apkopoti rezultāti, ar tiem tiek iepazīstināts klients, viņš dodas uz konkrēto tirdzniecības vietu ar konkrētu mērķi apskatīties nepieciešamo interjera sastāvdaļu. Tādā veidā klientam ietaupa laiku un nervus. Klienta rokās ir pieņemt lēmumu - iegādāties šinī veikalā konkrēto preci, vai doties uz citu, kur ir līdzīga prece par citu cenu, vai vienkārši - atšķiras cenu līmenis. 

Interjera projektu uzsākot, svarīgi ir saprast, ko Jūs vēlaties panākt, kāds ir Jūsu mērķis, kādā cenu līmenī Jūs vēlaties iekļauties. 


 Pirms dodaties pie interjera dizainera, svarīgi izanalizēt šādus jautājumus -
• cik cilvēku dzīvos konkrētajās telpās - pieaugušie, bērni?
• Kāda ir Jūsu mīļākā krāsu gamma?
• Kāds interjera stils jums ir vistuvākais?
• Kādas darbības tiks veiktas konkrētajās telpu zonās?
• Kādu sadzīves tehniku Jūs vēlaties ievietot savā mājoklī?
• Vai jūs vēlaties apsildāmu grīdu, kurā dzīvokļa (mājas) zonā?
• Kāds būs grīdas segums - mīkstais grīdas segums, lamināts, parkets vai grīdas dēļi?
• Vai virtuvē tiks daudz gatavots ēst, vai tikai veiktas galvenās funkcijas?

• Cik mājinieku vienlaikus virtuvē ieturēs maltīti, vai paredzēts sanākt kopā lielākam cilvēku pulkam? Kādas mēbeles nepieciešamas, lai visi justos ērti?
• Vai virtuve tiks nodalīta no viesistabas vai šīs abas zonas vēlaties apvienot?
• Kāda sadzīves tehnika Jūs izvēlēsieties - iebūvēta vai bīvstāvoša - veļas mazgājamā mašīna, trauku mazgājamā mašīna, kafijas automāts, ledusskapis, brīvstāvoša plīts, iebūvētā plīts virsma, cepeškrāsns, tvaiku nosūcējs - iebūvējams vai brīvstāvošs, mikroviļņu krāsns, TV, u.c.?
• Vai būs nepieciešams papildus apgaismojums virtuvei, koridoram, istabai, wc - sienas lampas, iebūvējamās halogēnlampas, iekaramās lampas, stāvlampas?
• Wc - vai vēlaties dušas kabīni vai vannu, saunu?
• Vai wc Jūs izvēlēsieties sēdpodu vai iekārto sēdpodu, bide, vai izlietni vēlaties iebūvējamu vai uz virsmas liekamu?

iMedia mājas lapu izstrāde